Pr-článkypr-články s rôznorodou tématikou

Citadela - Nový obchodný dom v Košiciach

Publikované 01.10.2017 v 07:30 v kategórii obchod a služby, prečítané: 44x

V najbližších dvoch rokoch sa v Košiciach postaví nové nákupné a biznis centrum. Koncom roku 2019 ho môžme nájsť na Námestí osloboditeľov číslo tri, v tesnej blízkosti Auparku.

Nie je to však úplne nová stavba na "zelenej lúke". Pod taktovkou tímu architektov z ateliéru Košice bola navrhnutá kompletná rekonštrukcia starej budovy z roku 1995, ktorá bola nazývaná centrom Horizont. Nedefinovateľný objekt prechádzal rukami viacerých majiteľov, z ktorých ani jeden nedal objektu nejakú formu a funkciu a objekt naďalej len chátral. Nový vlastník Realman Bratislava sa pustil do výraznej rekonštrukcie objektu s plánovanou funkciou nákupného a biznis centra.

 


Lokalitou v centre mesta Košíc s výbornou dostupnosťou a infraštruktúrou bude nová Citadela, ako sa má nákupné a biznis centrum nazývať, slúžiť ako cieľ pre rodinné nákupy, služby a zábavu. Päť poschodová budova a podzemné podlažie budú ponúkať široké alternatívy obchodov a služieb. Obchodný dom bude ponúkať potraviny, lekáreň a kvetinárstvo a takisto predaj iného spotrebného tovaru (oblečenie, zlatníctvo, elektrické spotrebiče, domáce spotrebiče a iné). Samozrejmosťou budú Banky a bankomaty, ako aj poštové služby ktoré budú k dispozícii kupujúcim priamo v nákupnom centre. Oddychový a zábavný areál bude mať v ponuke kaviarne a rýchle občerstvenie, bowling, kinosálu / konferenčnú miestnosť, masáže, kozmetiku, kasíno a ďalšie možnosti, ktoré sa pripravujú už v týchto dňoch. 


V týchto dňoch bol spustený prenájom obchodných priestorov a kancelárií, čím umožňuje možno aj vašej spoločnosti nájsť si vhodné miesto pre oslovenie zákazníkov. Moderný dizajn a nové stavebné materiály sú zárukou aby sa Citadela stala moderným a vyhľadávaným nákupným centrom, v atraktívnej a vyhľadávanej lokalite v blízkosti historických pamiatok a ďalších služieb. Budova bude zrekonštruovaná ako nízkoenergetická stavba, šetriaca energiu a s vynikajúcimi prístupovými riešeniami (rôzne rampy, pohodlné eskalátory, chodníky). K dispozícii bude taktiež parkovisko s niekoľkými hodinami parkovania zadarmo. 


Začiatok rekonštrukcie je naplánovaný na marec 2018, dokončenie na marec 2019. Otváracia ceremónia so slávnostným otvorením a programom sa očakáva v septembri 2019.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?