Pr-článkypr-články s rôznorodou tématikou

Aké problémy spôsobuje tvrdosť vody?

Publikované 05.05.2017 v 12:03 v kategórii obchod a služby, prečítané: 51x

Pojem „tvrdá voda“ sa často používa v reklamách pracích prostriedkov, no mnohí z nás nevedia, čo tento termín znamená a aké so sebou prináša riziká. Tvrdá voda je vo všeobecnosti taká voda, ktorá obsahuje vysoké množstvo rozpustených solí vápnika a horčíka. Ak chémia nebola vašou silnou stránkou, tejto vete nebudete venovať pozornosť. Faktom však ostáva, že práve tvrdá voda do domácnosti prináša hneď niekoľko problémov!

Poškodenie potrubí

Usádzanie vodného kameňa, ktorý je následkom tvrdej vody, môže poškodiť potrubia, cez ktoré voda prechádza. Ak sa tieto potrubia nerozhrnú, vodný kameň môže výrazne znížiť prietok vody, prípadne toto potrubie úplne zapchať. Riešením problému s tvrdou vodou môže byť zmäkčovač vody, ktorý sa postará o jej žiadané parametre.

Znehodnotenie spotrebičov

Ohrozené sú aj domáce spotrebiče, ktoré prichádzajú do styku s tvrdou vodou. Takým sú napríklad práčky či rýchlovarné kanvice. Aj pri praní sa preto používajú zmäkčovače vody a aviváž – prostriedky, ktoré zabraňujú tvorbe vodného kameňa a chránia tak vaše domáce spotrebiče.

Bielizeň

Pranie v tvrdej vode priamo vplýva ja na kvalitu bielizne. Tá ako keby preberá vlastnosti vody a tiež sa stáva tvrdou, jej nosenie je nepohodlné a znižuje sa aj jej kvalita a životnosť. Preto sa do prania pridáva aviváž, ktorá pôsobí na bielizeň pozitívne. Usadzovanie vodného kameňa v práčke však spôsobuje aj energetické problémy. Výsledkom je zvýšenie spotreby elektrickej energie, a to už pri niekoľkomilimetrovom nánose.

Estetika

Vodný kameň na sociálnych, ale aj domácich zariadeniach spôsobuje nepekné usadeniny. Často tak spôsobujú nepríjemné pohľady hostí či návštevy a jeho odstraňovanie môže viesť k ďalším poškodeniam. Kľúčové je preto myslieť na tvrdosť vody už vopred a používať zmäkčovače vody, ktoré všetkým týmto problémom zabránia.

Komentáre

Celkom 1 komentár

 • tomoblogger.infoblog.sk 14.05.2017 v 14:53 No vraj keď sa človek osprchuje tvrdou vodou, tak sa mu polámu ruky :) To bolo vtipné že?.
  A ak má niekto náhodou rekciu, tak aj vták klesne:).


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?